Regressiooniteraapia vastunäidustused:

  • Skisofreenia
  • OCD
  • Erinevad vaimuhaigused
  • Joobes/narkootikumi uimas olek
  • Antidepressantide kasutamine - päevane annus üle 25mg ( sellisel juhul on suur võimalus, et rännak ei õnnestu)
  • Reaalsustaju puudumine
  • Kliiniline depressioon
  • ägeda kriisi- või šokiseisundi puhul, kui inimene on kaotanud adekvaatse enesetaju.
  • Vastunäidustatud on see ka neile, kelle psüühikahäirete põhjuseks on ajukahjustused.


Regressiooniteraapia

Kasutab muutunud teadvuse seisundit, et ligi pääseda blokeeritud infole - olukorrad, minevikutraumad, mis mõjutavad igapäeva elu.

Me kõik tunneme vähemalt kahte erinevat teadvusseisundit – argiteadvus ja uni. Nende kahe seisundi vahele jääb aga terve hulk erineva kvaliteedi ja tunnustega seisundeid, mida nimetatakse muutunud teadvusseisunditeks. Need on teadvuse teisenenud olekud, mille puhul inimene võib tajuda nii iseenda olemasolu kui ka ümbritsevat keskkonda teisiti kui tavalise argiteadvuse puhul.

Erinevad teadvuseseisundid:

– gamma (30-70 Hz), mida ikka veel teadlased täpsemalt uurivad;
– beeta (14-30 Hz) esindab normaalse teadvuse seisundit;
– alfa (7-14 Hz) esineb lõdvestunud olekus;
– teeta (4-7 Hz) on meditatiivses seisundis;
– delta (0,5-4 Hz) esineb sügavas unes ja sügavas meditatiivses seisundis.

 

Regressiooniteraapiast võid saada abi, kui:

– otsid oma elu mõtet või eesmärki

– sul on probleemsed suhted (nt vanemate, partnerite, lastega);

– sul on kaaluprobeemid, sõltuvusprobleemid;

– tunned end kurva, närvilise või ärritununa;

– sind painavad korduvad hirmud või vanad traumad;

– sul on kroonilisi kehalisi kaebusi, millele pole abi saanud;

– sulle räägitakse (ja tunned ise ka), et peaksid ennast rohkem armastama, aga ei tea, kuidas seda teha;

– sul on seksuaalseid probleeme või sind on seksuaalselt kuritarvitatud.


 
Regressiooniteraapia seanss algab vestlusega,  kus koostöös minuga selgitame välja sind kõige rohkem segava probleemi, mis vajab koheselt tähelepanu. Loogilise mõtlemisega ei pääse me minevikust pärit uskumuste või traumadeni. Siin tulebki appi rännak. Sa lebad lõdvestunult voodil, silmad kinni. Tegu ei ole hüpnoosiga, vaid sa oled täiesti teadlik iseendast ja ümbrusest. Rännakut tehes kasutan hüpnoosi erinevaid tehnikaid. See on individuaalne, mida keegi vajab. Me vestleme, mina annan sulle juhtnööre ja esitan abistavaid küsimusi ning aitan sul sel moel sisemaailmas rännata.
Seansi ajal võib meelde tulla hetki, mis on sulle tundmatud ehk, et sa ei mäleta neid, hetki, mis on sulle haiget teinud ühel või teisel moel. Nendest olukordadest uuesti läbi minnes ja hirmule otsa vaadates ning seda tundma õppides vabaneb määratu hulk eneseusaldust, loovust ja rõõmu. Selline tunnete teadvustamine ja väljaelamine ongi üks regressiooniteraapia peamisi toimemehhanisme. Emotsioonid on ju energia. Iga probleem, mille oleme pikka aega lahendamata jätnud ja alla surunud, samuti iga negatiivne emotsioon nagu hirm, viha, süütunne või häbi, mis meis pesitseb, muutub blokeeringuks energiasüsteemis. Tekib väsimus, kurnatus ja lõpuks võib kujuneda füüsiline haigus. Kui blokeeringud on kõrvaldatud, pääseb lõksujäänud energia vabalt voolama, keha saab kasutusele võtta oma loomulikud ressursid ja end ise tervendada.Hüpnoteraapia

On midagi väga lihtsat – mil iganes sa mõtled millelegi muule; mil iganes sinu tähelepanu kaldub praegusest hetkest mujale, oled sa transiseisundis.

See juhtub iga normaalse inimesega 4-8 korda tunni jooksul. Vaatad televiisorit või loed raamatut ning märkad järsku, et oled järje kaotanud. Kas mäletad hetke, mil sa sõitsid autoga tagasi koju ning kohale jõudes märkasid, et sa ei mäleta poolt teekonda? Need sündmused on loomulikud transiilmingud.

Mida hüpnoteraapia teeb? Kasutab loomulikku nähtust terapeutilisel eesmärgil.
On palju väärarusaamu hüpnoosi kohta, mis on pärit filmidest. Hüpnoosis olles ei kaota inimene kontrolli, vaid vastupidi – ta õpib seda, kuidas saada rohkem kontrolli oma meele üle ning paremini keskenduda; hüpnoterapeut ei saa panna ütlema inimest asju, mida ta ei taha öelda või panna teda tegema asju, mida ta ei taha teha.

Hüpnoteraapia on väga kasulik esmaabitehnika, sisendava teraapiana aidatakse sul suletud silmadega negatiivseid või häirivaid mõtteid ümber hinnata positiivseteks, üle saada foobiatest ja halbadest kommetest ning kontrollida sõltuvusi.
Seansi ajal uurib hüpnoterapeut sinuga koos sinu muret, aitab sul lõdvestuda ja su silmi sulgeda, ning annab sulle seejärel sugestioone, kasutades erinevaid hüpnootilisi tehnikaid, mis aitavad sul näha sinu muret palju positiivsemal moel ning saada alateadlikke teateid selle kohta, kuidas sellega tegeleda.

Kuna kõik meie n-ö probleemid loob kujutlusvõime, on meil vaja nende probleemidega tegelemiseks kasutadagi oma kujutlusvõimet; parim viis asju kujutleda on panna oma silmad kinni ning näha muresid ja lahendusi piltidena oma meeles. Ja pilt on väärt tuhat sõna. Püüda ebaloogilisega loogiliselt tegeleda – see on terapeutilise aja raiskamine.
Loogiliselt me teame, et me ei tohiks olla kurvad, vihased, kadedad… aga see teadmine ei aita meil võitu saada meie ebaloogilistest tunnetest ja mõtetest.

 

Sisemise lapse teraapia

Kõik tunded nagu viha, hirm ja kurbus peegeldavad armastuse puudumist ehk teisisõnu haavatud sisemist last.

On kahte tüüpi sisemist last: haavatud ja õnnelik/vaba/loominguline laps. Kõik tunded nagu viha, hirm ja kurbus peegeldavad armastuse puudumist ehk teisisõnu haavatud sisemist last ja teine on õnnelik/vaba/loominguline laps. Vahe on selles, kellega oleme kontakti saanud ja loonud. Haavatud laps ei saa väljendada oma tundeid, ta ei usalda elu, sellepärast ongi inimesel, kelle sisemine laps on haavatud, vajadus elu kontrollida. Õnnelik/vaba/loominguline laps on spontaanne, usaldav, rõõmus, armastab mängida- tema on täiskasvanuna sinu intuitsioon, kuna reageerib keskkonnale kiiremini, kui sinu teadlik meel.

Meil kõigil on oma pärimusliin, mis kannab esivanematelt saadud käitumis- ja suhtumismustreid. Sageli me isegi ei teadvusta neid, sest me oleme nende mustritega nii harjunud. Inimese elu peaks ideaalis toetama esivanematelt pärinev armastusvoog. Kõik probleemid ja haigused, mis meie elus on, tulenevad armastuseenergia puudumisest.

Põhjus, miks meie unistused ei täitu, on see, et meie sisemistes energiates on haavatud sisemine laps, kes alati šaboteerib meie unistusi. Kõik haiget teinud olukorrad, uskumused, mustrid ja kinni jäänud emotsioonid on energia, mis blokeerib meid ühel või teisel moel, nii kaua kuniks me ise lahti laseme. Haavatud sisemise lapse oleme päranduseks saanud oma vanematelt.
Eelmise elu rännak

Regressiooniteraapia ehk rännak eelmistesse eludesse kasutab hüpnoosi, et aidata omaenda mälu abil meelde tuletada olulisi seiku eelmistest eludest. Mõned inimesed teevad seda pelgalt uudishimust, teised kogemuse saamiseks ja mõned selleks, et leida vastuseid painavatele küsimustele. Regressiooniteraapia abil on võimalik ravida nii füüsiliste kui vaimsete haiguste põhjuseid. Eelmise elu regressioon võib olla üldine, kus kliendil on huvi selle vastu, kes ta on olnud eelmises elus või regressioon võib olla ka kindlale eesmärgile suunatud, mis võib näiteks olla seotud mingi kindla koha, isikuga, terviseprobleemi, suhetega või mõne muu spetsiifilise küsimusega.

On võimalik vabaneda foobiatest, negatiivsetest mõttemustritest ja paljudest haigustest, mis ei allu traditsioonilistele ravimeetoditele. Eelmise elu tervendamine aitab paljudel juhtudel kaasasündinud raskete haiguste, krooniliste haiguste, aga ka valude, migreeni, astma, allergia, hirmude, söömishäirete puhul.

 


Kehateraapia

Kui sa ei ole suuteline emotsioone välja laskma või tunned kuskil kehas tohutut pinget, siis mina saan aidata sul sellest vabaneda. Kehateraapias kasutame sinu häält, füüsilist liikumist ning vajadusel muid tehnikaid. Et lihtsustada välja elamist, kasutan muusikat ja soovitan silmad kinni teha, kui tunned ebamugavust ja kardad mingil põhjusel endast 100% anda. Mida vabamaks suudad ennast lasta, seda suurem võimalus on sul minna koju kergema tundega :)